20.4 C
17. јун 2024.

Drina osvojila tri boda protiv Laktaša za neizvjesno posljednje kolo

ZVORNIK – Na Gradskom stadionu Zvornik danas je odigran meč 32. kola mtel Prve lige Republike Srpske između zvorničke Drine i Laktaša. Laktaši su u Zvornik došli kao druga ekipa na tabeli, sa najboljim strijelcom lige. Drina je s druge strane u meč ušla s pretpostavkom ‘biti ili ne biti’ jer su samo tri boda osiguravali opstanak u borbi za opstanak u Ligi.

Meč je počeo u prijateljskom odmjeravanju snaga. I jedni i drugi su kombinovali na sredini. Iz jedne takve kombinacije Drina je izborila korner u 12. minutu. Loptu je ubacio Srećković na drugu, lopta preskače golmana, ali letećeg Jokića ne može te je ovaj proslijeđuje u mrežu Laktaša za vođstvo Drine od 1:0.

Igra se nastavila sa blagom inicijativom Drine. Vrijedi pomenuti 37. minut i dobar šut Ćuluma iz slobodnog udraca koji je završio malo iznad gola.

Od početka drugog poluvremena Drina kreće ofanzivno pokušavajući obezbijediti prednost.

U 64. minutu sjajna prilika za Maksimovića. Posle prodora, Ilić ubacuje na 10 metara ispred gola, Maksimović šutira tik iznad prečke.

U 71. minutu kombinacija Jovićevića, Cmiljanovića na desnom boku, Maksimović ubacuje u mrežu golmana Nikolića za 2:0.

Može se reći da je Drina osvojila ove bodove rutinski. Laktaši nisu imali rezultatski imperativ danas i to je mnogo pomoglo Drini da odigra smireno i kako zna. Situacija na tabeli je i dalje komplikovana, ali Drina i dalje drži sve konce. U posljednjem kolu ide se u goste BSK-u iz Banjaluke, gdje će biti teško gostovanje. Drini su neophodna tri boda u Banjaluci ili da neko od ekipa ispod nje izgubi da bi izbjegla baraž za popunu lige.

Screenshot 20240525 204111 Chrome

Drina: Marković, Jovićević, Jokić, Mićić, Ilić, Srećković (od 83. Marić), Mitrović (od 63. Cmiljanović), Jezdić (od 63. Gavrić), Maksimović (od 78. Jelić), Janjić (od 78. Bogdanović) i Ćulum

Laktaši: Nikolić, Milić, Ćebić, Škorić, Milivojević, Trivić, Turnjanin, Babić, Bosančić, Keleman (od 82. Srdić), Dojčinović