ZVORNIK – Crkva rođenja Svetog Jovana Preteče i Krstitelja u Zvorniku sutra obilježava 200 godina od osvećenja zvorničkog hrama i osvećenja novog freskopisa na dan slave Ivanjdan.
Sutra, 7. jula sa početkom od 8:30 biće upriličen doček Preosvećenog vladike Fotija, a u 9 časova Sveta arhijerejska Liturgija, lomljenje slavskog kolača i litija.
Svečani ručak za sve zvanice i posluženje za prisutne počinje u 11 časova.

Riječi sveštenika crkve, Miloša Zekanovića :
„Približavajući se velikom danu i jubileju 200 godina od osvećenja stare zvorničke Crkve i prve Svete Liturgije služene u našoj Svetinji 7. jula 1823. godine, a želeći da što dostojnije dočekamo NJegovo Preosveštenstvo Episkopa zvorničko-tuzlanskog Gospodina Fotija, našeg duhovnog oca i Vladiku od koga smo i dobili blagoslov, podršku i snagu volje za sve radove, privodimo kraju prvu etapu planirane ovogodišnje obnove naše Svetinje. Hvala svima mnogo na molitvama, Odboru na podršci, radnicima na trudu i radu, ktitorima fresaka Zagorac Stanko i LJeposava Zagorac sa porodicom, na prelijepom freskopisu koji ćemo na dan slave osvetiti, priložnicima, privrednicima, državnoj i gradskoj Upravi i vjernom narodu koji se svakodnevno moli sa nama na bogosluženjima.
Gledajući ljepotu obnovljene Svetinje svakodnevno kličemo: „Kako je divno Gospode kad hram vaskrsava“ !
U ovo smutno vrijeme, često inovativno usmjereno protiv vjerujućih, istrajmo na puti Gospodnjem moleći se riječima Svetog Vladike Nikolaja : „Gospode premudri, upravi prema Tvojoj volji život i nas grešnih u pustinji ovog života kao što si upravio život Svetog Jovana Krstitelja! Tebi slava i hvala vavijek!“