13.1 C
Zvornik
03. мај 2024.

I Rudar potopljen u Zvorniku

ZVORNIK – Na Gradskom stadionu Zvornik danas je odigrana utakmica 26. kola mtel Prve lige Republike Srpske u fudbalu između domaće Drine i Rudara iz Prijedora.

Ekipa Rudara došla je u Zvornik kao favorit po poziciji na tabeli. Oni su ove godine pretendovali i na prvo mjesto i Premijer ligu, ali su ušli u lošiji niz rezultata. Drina je u naletu od početka polusezone i očekivala se dobra i jaka utakmica sa puno uzbuđenja. To je i potvrđeno igrom na terenu.

Od početka prvog poluvremena ni jedni ni drugi nisu krenuli maksimalno ofanzivno, više su se ispitivale snage, igralo rovoski i oštro u svakom startu. Uz nekoliko poluprilika, na prvu ozbiljniju priliku se čekalo do 31. minuta kada Srećković sa lijevog boka ubacuje za Cmiljanovića, a ovaj šutira glavom, ali šut je izblokirao odbrambeni igrač Rudara. Minut poslije, Maksimović je skočio na ubačenu loptu iz slobodnog udarca, ali je bio za malo kratak. Na poluvrijeme se otišlo bez pogodaka.

Drugo poluvrijeme kreće u veoma agresivnom ritmu u odnosu na prvo. Drina je izborila slobodan udarac u 47. minutu sa lijevog boka na ivici šenaesterca, šutirao je naravno Ćulum. Loptu je uspio zakačiti Jovićević i prebaciti golamana Rudara, mreža se zatresla prvi put na meču na opšte oduševljenje publike.

FK Drina FK Rudar Prva liga Republike Srpske 15
Trišić je bio nemoćan

U 54. minutu Rudar je imao dvije ozbiljne prilike, prvo je golman Marković spretno reagovao i izbacio loptu u korner posle prodora i šuta igrača Rudara. Posle kornera lopta je pala u peterac i bila veoma blizu gol linije, moglo bi se reći šetala ispred gola, ali je odbrana Drine ubrzo otklonila svaku opasnost i prebacila loptu u kontranapad. Kontranapad je vodio Cmiljanović koji je uspio da stvori ozbiljnu opasnost golmanu i odbrani Rudara, ali šut odlazi u golaut.

U 63. minutu napadači Drine izvode uigranu i spretnu akciju tako da Ilić ostaje sam na 10 metra pred golom Rudara i plasira je lagano u mrežu za 2:0.

FK Drina FK Rudar Prva liga Republike Srpske 21
Ilić se lagano namjestio i doveo Drinu od vođstvo od 2:0

Ilić je u 78. minutu imao još jednu sličnu priliku i stopostotnu šansu, ali nije uspio smjestiti loptu u mrežu. U 78. minutu ulazi Lazarevićev džoker, Jelić, koji će već u 82. minutu istrčava kontru i sa ivice šenaesterca smješta loptu u mrežu za konačnih 3:0.

FK Drina FK Rudar Prva liga Republike Srpske 24
Jelić bez oklijevanja kreće po treći gol Drine

Igralo se do kraja utakmice još dosta i jako, igrači Rudara nisu posustajali sa napadima, ali ni igrači Drine nisu se odmarali, moglo se vidjeti dosta uzbuđenja i sa jedne i sa druge strane.

Još jedno sjajno izdanje igrača Drine protiv favorita iz vrha tabele. Promjena taktike i igre na poluvremenu mnogo je donijela. Brze prodore po bokovima, koji su do sad bili najjače oružje ekipe, iskoristili su na najbolji način. Sve lopte koje su dolazile preko Srećkovića i igrača sa sredine terena Cmiljanovića, Ilića i Maksimovića iskoristili su da opasno zaprijete, zbog čega odbrana Rudara nije imala mira i morali su svaki put svi igrače da se vrate u odbranu. Kad bi se igrači Rudara osmjelili na napad ubrzo bi sjevnula opasna kontra. U drugom poluvremenu igrači Drine pokazali su svoju lepršavu i brzu igru, sa dosta preciznih pasova i uigranih akcija koje su često donosile igrača viška čime su pokazali da su ekipa za vrh tabele.

FK Drina – FK Rudar 3:0 (0:0), Gradski stadion Zvornik, gledalaca 300

Drina: Marković, Jovićević, Gavrić, Cmiljanović, Ilić, Srećković (od 78. Marić), Jezdić, Krstin (od 46. Jokić), Maksimović (od 78. Jelić), Janjić (od 59. Bogdanović) i Ćulum.

Rudar: Trišić, Sajak, Salčin, Šebez (od 54. Marković), Živanović (od 81. Samardžić), Kesić, Bekić, Amoah (od 67. Gbege), Bilbija, Daničić (od 46. Njamculović), Smajić (od 67. Marić).

Žuti kartoni: Jovićević, Marić i Janjić kod Drine, Šebez, Daničić, Sajak i Marić kod Rudara.

Sudije: Dragan Žarić glavni sudija, Gojko Crnobrnja i Aleksandar Milaković pomoćne sudije.