7.4 C
27. април 2024.

Fudbaleri Drine najavili proljeće (foto)

ZVORNIK – Na danas odigranom meču 18. kola m:tel Prve lige Republike Srpske u fudbalu, na Gradskom stadionu Zvornik fudbaleri FK Drine savladali su FK Famos Istočna llidža rezultatom 2:0.

Subota i divan fudbalski dan u Zvorniku. Nova uprava zvorničkog prvoligaša krenula je od početka žestoko i to se odmah vidjelo po raspoloženju igrača. Stadion su konačno popunili i gledaoci i sve složilo da Drina pokaže da može i hoće.

Od početka meča Drina je krenula jako i brzo. Prodori po bokovima Ilića i Cmiljanovića vrlo brzo su narušili odbranu Famosu, koji ove sezone na čelu sa dobro poznatim trenerom Vojvodićem blista u Prvoj ligi. Početni pritisak Zvorničana brzo je urodio plodom i već u 15. minutu vidjeli smo pogodak Cmiljanovića. Drina nije tu stala, nastavila je sa pritiskom, tako je Ćulum već u 25. minutu iz slobodnog udarca zatresao prečku Famosa.

Famos je imao par pokušaja u prvom poluvremenu, koji nisu bitnije ugrozili mreže Drine.

U drugom poluvremenu Famos je krenuo malo jače i sa pritiskom pokušavao probiti odbranu i doći do gola, ali nismo vidjeli ništa ozbiljno. Drina je svoje šanse tražila u kontra napadu, što se isplatilo. Ilić u 58. minutu prodire u šesnaesterac i smješta loptu u mrežu. Posle toga vidjeli smo žestoku borbu ispred Drininog šesnaesterca. Odbrana Drine je ispunjavala sve zadatke i nije ostavljala mnogo prostora napadačima Famosa da dođu do gola. Igrači Drine rutinski su priveli meč kraju.

Posle meča novinarima su se obratili treneri klubova.

Trener Famosa, Darko Vojvodić pohvalio je igru Drine, suđenje i fer i korektnu

-Drina je danas bila bolja od nas i potpuno zasluženo pobijedila. Moram pohvaliti službena lica, uz vrhunsko suđenje, uz veliki broj publike, to mi je drago vidjeti. Napomenuću da sam bio trener Drine iz njenih premijerligaških dana, drago mi je da sve ovo vidim ovako, da ide nekim korakom naprijed. Još jednom neki zaključak utakmice, Drina apsolutno zasluženo pobijedila, možda je trebala pobijediti sa nekim golom više. Mi smo odigrali onoliko koliko u ovom momentu možemo. Okrećemo se novoj utakmici, Leotaru koji nam dolazi u subotu – rekao je Vojvodić.

Pomoćni trener Drine, Dejan Dragičević, zahvalio se treneru Vojvodić na lijepim riječima i izrazio je zadovoljstvo igrom svoje ekipe te čestitao pobjedu igračima.

-Mi smo na vrijeme otvorili utakmicu, postigli smo gol. Drugo poluvrijeme smo isto na vrijeme postigli drugi gol. Mogli smo dati još koji. Čestitao bi svojim momcima na pobjedi i svakako bi čestitao kolegi Vojvodiću na fer i korektnoj igri. Nemamo mnogo vremena za slavlje, sutra nas čeka novi trening, okrećemo se Omarskoj i zahvalio bi se i našoj publici na velikom odazivu i zahvalio bi se našim navijačima – rekao je Dragičević.

Tri boda ostaju u Zvorniku. FK Drina može biti zadovoljna i rezultatom i prikazanom igrom. Posle ovoga možemo reći samo bravo i igračima i stručnom štabu kao i upravi kluba koja je ekspresno digla ekipu na noge. Nadamo se da će ova najava fudbalskog proljeća zvorničkog prvoligaša nastaviti do kraja prvenstva i da će gledaoci u Zvorniku moći gledati kvalitetne fudbalske predstave. Posjeta od oko 500 gledalaca, danas na gradskom stadionu, mogla bi značiti i ozbiljniji povratak fudbala u Zvornik i interesovanje publike za zvornički klub.