5.4 C
26. април 2024.

Borac preko Širokog do polufinala Kupa BiH

Fudbaleri banjalučkog Borca savladali su ekipu Širokog Brijega na gostovanju rezultatom 2:0 (2:0) i tako se plasirali u polufinale Kupa BiH.

Velikan iz Platonove poveo je u 28. minutu susreta, kada se na centaršut Zakarića, sjajno snalazi Mehanović koji glavom spušta loptu kapitenu Vranješu, a ovaj pogađa za vođstvo Banjalučana.

Svega četiri minuta kasnije golman gostiju Lakić je daleko ispucao loptu, Mehanović je išao na nju, ali je nije dirao, tako da je ista došla do Ziljkića koji je pobjegao odbrani domaćih i topovskim udarcem lijevom nogom savladao Zlomislića za 0:2 crveno-plavih, a ispostaviće se da je to bio i konačan rezultat.

U drugom dijelu, dosuđena su dva penala. Po jedan na obje strane. Ali mreže su mirovale.

Prvo je u 64. minutu igrač domaćih Jurilj imao priliku da s bijele tačke smanji prednost Borca, ali Lukić brani.

Na drugoj strani, istu šansu samo u 89. minutu imao je Meleg, ali čuvar mreže Širokog takođe brani.