18.1 C
29. март 2024.

Anđela Batić u kategoriji juniora zauzela 3. mjesto na Evropskom prvenstvu u tekvandou

Od 25.03.-2.04. 2022. god. odrzano je Evropsko prvenstvo u taekwon dou (ITF) u Hrvatskoj.
Dio reprzentacije BiH predstavljali su i clanovi taekwon do kluba Srpski Soko.
„Najzapazeniji rezultat ostvarila je nasa takmicarka Batic Andjela u kategoriji juniora zauzevsi 3. mjesto u borbama .
Prvu borbu izgubila je u zadnjim sekundama meca , medjutim to je nije demoralisalo nego naprotiv dalo dodatni motiv da u sledece dvije borbe nadmocno pobijedi predstavnice Grcke i Ceske reprezentacije.
Samim tim naporne i dugotrajne pripreme nasih takmicara zajedno sa ostalim clanovima rerezentacije krunisan je medaljom i potvrdjen kontinuitet dobrih rezultata kluba.
U preiodu ispred su takmicenja u Grckoj,Madjarskoj, Italiji. Uz clanove reprezentacije iz naseg kluba ucestvovace i drugi clanovi koji bi navedenim rezultatom motivirano uzeli ucesce i igrali zapazenu ulogu na navedenim turnirima.“ – izjavio je Dusko Kusmuk, predsjednik kluba.
Takodje 28.05. Klub tradicionalno organizuje medjnarodni turnir Grand prix Zvornik 2022, gdje su potvrdili ucesce takmicari iz 10 zemalja .