5.4 C
19. април 2024.

Dvije zlatne medalje za Vasilija Vujičića i poziv za reprezentaciju BiH

ZVORNIK – Drugog dana međunarodnog turnira u Laktašima koji je održan 13.-14. februara 2016. godine takmičili su se kadeti, juniori i seniori džudo kluba Srpski Soko.

U vrlo jakoj konkurenciji pored takmičara iz Hrvatske, Srbije, Crne Gore i BiH naš takmičar Vasilije Vujičić osvojio je dvije zlatne medalje u konkurenciji kadeta i juniora.

Treba napomenuti da je sve svoje protivnike, a bilo ih je 6, savladao maksimalnim rezultatom iponom.

U konkurenciji seniora Rajko Mirković je pobjedio u dvije borbe i u borbi za medalju izgubio od reprezentativca Srbije.

Vujičić je dobio poziv da sa kadetskom reprezentacijom BiH u četvrtak 18. februara iz Sarajeva putuje za Italiju gdje će učestvovati na Evropskom kadetskom džudo turniru A kategorije, a posle takimičenja ostaju na kampu.

Trener Srpskog Sokola, Dragan Božović je očekivao ovaj poziv i ovo je prvi Evropski kup u ovoj godini na kojem će učestvovati, a planira da učestvuje na joć 4 turnira te kategorije. Na tim kupovima Vujičić treba da osvoji što veći broj bodova da bi imao bolju startnu poziciju na Evropskom prvenstvu u julu u Finskoj.