Iz Moskve u srpsko selo zbog ljubavi — Aleksandra rodila 11 djece, a jedno i na ugaonoj garnituri

Aleksandra je sa 18 godina u Moskvi upoznala Srbina Miliju Stanića i odlučila da pođe za njim u selo kod Užica. Danas su ponosni roditelji jedanaestoro djece, a žive na imanju od 600 kvadrata koje su sami izgradili.

11
djece
600 m²
kuća na tri sprata
6:00h
buđenje svako jutro

Od početnih 36 kvadrata, Aleksandra i Milija su izgradili velelepnu kuću od 600 kvadratnih metara na tri sprata. Na imanju gaje krave, svinje, živinu, povrće i voćnjak pun šljiva, jabuka, višanja i krušaka — gotovo svu hranu proizvode sami.

„Ustajem u 6, ispratim djecu u školu, vrtić. Onda ako stignem, dok mali spava otrčim u štalu ili ako ustane, nahranim njega i onda krenemo zajedno da namirujemo stoku. On mnogo voli životinje.“

— Aleksandra Stanić

Jedanaesti sin Aleksandar donio je i nevjerovatnu priču o porođaju kod kuće — Aleksandra se porodila na ugaonoj garnituri, nakon što je cijeli dan provela postavljajući plastenik. Suprug Milija je u tom haosu pronašao alkohol i sve pripremio.

„Pukao vodenjak i onda sam se u kući porodila. Na ugaonoj garniture.“

— Aleksandra Stanić

Djeca od malih nogu znaju za rad — kćerka je već sa 13 godina radila u hladnjači, a sin sa 12 na građevini. Dvoje najstarijih danas su studenti ETF-a i turizmologije u Beogradu. Aleksandra kaže da je ovakav život, pun djece i imanja, zapravo predvidjela još kao srednjoškolka — na papiriću ubačenom u flašu pred maturu.

„Ja tu pišem da ću imati 13-oro djece, voziću mercedes, imaću vilu u Londonu, imaću muža princa na bijelom konju… Pazi šta misliš, pazi šta govoriš jer sve što mi kažemo i pomislimo, često se ostvari.“

— Aleksandra Stanić

Pratite nas preko Telegrama

Pročitajte još

POVEZANO

ISTAKNUTO

IZBOR UREDNIKA

Pratite nas

25,923FanovaLajkuj
2,074PratilacaZaprati
955PratilacaZaprati
1,123PretplatniciPretplatite se