Mladi takmičari Omladinskog džudo kluba „Sokolovi“ ostvarili su izuzetan sportski rezultat na prestižnom međunarodnom turniru Kup Grada Sarajeva, koji je u organizaciji Džudo kluba „Braća Lukač“ održan u glavnom gradu Bosne i Hercegovine.
Ovogodišnji turnir opravdao je status jednog od najmasovnijih i najkvalitetnijih u regionu, okupivši preko 700 takmičara iz 56 klubova iz pet zemalja. U izuzetno jakoj konkurenciji, ekipa „Sokolova“ nastupila je sa 10 takmičara i pod vođstvom trenera Daneta Pepića izborila sedam pobjedničkih postolja.
Osvajači medalja:
- mjesto – Petar Lazarević (U10 / -30 kg)
- mjesto – Uroš Pavlović (U10 / -38 kg)
- mjesto – Matej Stojanović (U12 / -38 kg)
- mjesto – Đorđe Antić (U10 / -24 kg)
- mjesto – Oliver Vasilić (U10 / -27 kg)
- mjesto – Veljko Pelemiš (U10 / +50 kg)
- mjesto – Tadej Zekanović (U12 / -27 kg)
Uprava ODK „Sokolovi“ upućuje čestitke svim mladim takmičarima i stručnom štabu na lavovskim borbama i vrhunskom predstavljanju kluba i grada na međunarodnoj sceni, kao i domaćinima iz DžK „Braća Lukač“ na besprijekornoj organizaciji ovako masovnog sportskog događaja.


