Načelnik opštine Srebrenica Miloš Vučić potpisao je juče ugovore o stipendiranju sa studentima sa područja ove lokalne zajednice, za šta je u opštinskom budžetu obezbijeđeno 50.000 maraka. Jednokratnim stipendijama biće obuhvaćeno svih 117 redovnih studenata državnih fakulteta koji ispunjavaju uslove konkursa i imaju boravište u srebrenačkoj opštini.
„Svjestan sam da je skroman iznos stipendija, što je odraz materijalnog položaja opštine. Do kraja godine biće još jedan konkurs — pozivam studente da se ponovo prijave.“
— Miloš Vučić, načelnik opštine Srebrenica
„Od materijalnog iznosa značajnija je stimulacija i osjećaj da neko podržava studente i njihove napore. Imam želju da se vratim i zaposlim u svojoj sredini nakon završetka studija.“
— Sandra Tadić, studentica Visoke poslovne škole u Beogradu


