„Izvornik“ poklon-koncertom obilježio Dan grada — prepuna sala Doma omladine (FOTO-VIDEO)

Publika je ispunila salu Doma omladine, a članovi društva nagrađeni su dugotrajnim aplauzima za nastup kojim su još jednom potvrdili značaj muzike i kulturnih događaja u životu grada. „Izvornik“ već godinama njeguje horsko i vokalno stvaralaštvo, okupljajući članove različitih generacija.

„Ove godine odlučili smo da povodom Dana grada Zvornika poklonimo jedan koncert. Večeras ćemo pjevati pop muziku, narodnu, etno i sve ono što inače čini naš repertoar. Naše pjevačko društvo nije klasičan hor, imamo soliste, grupe i duete i želimo da pokažemo sve što znamo.“

— Olivera Spremo Popović, jedna od osnivača društva

„Već šesnaest godina sam u Izvorniku i mogu reći da je osjećaj fantastičan. Podariti muziku drugima i baviti se muzikom nešto je najljepše što čovjek može da priušti sebi i svojoj okolini.“

— Aleksandra Stanković, sopran

@zmag kategorije

Pogledajte još dešavanja