Oglas

Počela isplata penzija u Republici Srpskoj

U Republici Srpskoj danas je počela redovna isplata penzija za april 2026. godine. Sredstva su doznačena komercijalnim bankama i JP Pošte Srpske, čime je proces isplate pokrenut u punom kapacitetu.

Za isplatu aprilske penzije u neto iznosu obezbijeđeno je 147,3 miliona KM. Od ukupnih sredstava, 119,7 miliona KM izdvojeno je za korisnike u Republici Srpskoj, dok se preostalih 27,6 miliona KM odnosi na isplatu penzionerima u inostranstvu.

Iz Ministarstva finansija RS navode da pravo na isplatu ostvaruje ukupno 283.479 korisnika. Od ovog broja, 227.467 penzionera živi na teritoriji Srpske, dok 56.012 korisnika penziju prima sa prebivalištem van njenih granica, prenosi Glas Srpske.

Pratite nas preko Telegrama

Pročitajte još

POVEZANO

ISTAKNUTO

IZBOR UREDNIKA

Pratite nas

25,923FanovaLajkuj
2,072PratilacaZaprati
955PratilacaZaprati
1,123PretplatniciPretplatite se