Opština Bratunac bez vode je već preko 30 sati.
Načelnik opštine Lazar Prodanović rekao je da je kvar saniran i da se normalizacija očekuje u narednih nekoliko sati.
Prodanović je pojasnio da je vodosnabdijevanje prekinuto u nedjelju poslijepodne nakon kvara na glavnom dovodnom cjevovodu na relaciji Bjelovac–Bratunac. Nakon sanacije tog kvara, juče je došlo do novog kvara koji je jutros saniran, prenosi „RTRS„.
„Pune se bazeni, očekujemo da će u narednih nekoliko sati voda doći. Vodosnabdijevanje će biti u punoj funkciji do 12:00 časova. Savjetujemo građane da prvih nekoliko sati ne koriste vodu za piće.“
— Lazar Prodanović, načelnik opštine Bratunac
U jednoj osnovnoj i srednjoj školi su skraćeni časovi, a građani Bratunca su se vodom snadbijevali iz cisterni.


