Republika Srpska raspolaže dovoljnim količinama goriva i trenutno nema razloga za zabrinutost kada su u pitanju zalihe, potvrdio je ministar trgovine i turizma Republike Srpske, Ned Puhovac. On je naglasio da se snabdijevanje odvija redovno, te da su obezbijeđene i dovoljne količine za poljoprivrednike.
Nova Uredba o maržama na sljedećoj sjednici
Ministar je najavio da će Vlada Republike Srpske na sljedećoj sjednici donijeti novu Uredbu o ograničenju marži.
„To je ista uredba koja je važila i do sada, ali ćemo je dodatno poboljšati kako bismo mogli efikasnije ispratiti sve tokove i promjene koje se dešavaju na benzinskim pumpama“, pojasnio je MINISTAR.
Pojačan inspekcijski nadzor: Kazne čak i za fening
Inspektori su od prošle sedmice na terenu i vrše pojačane kontrole. Ministar je istakao da su uočeni određeni problemi, ali i da su distributeri pod strogim nadzorom.
- Stroge kontrole: Inspekcija prati svako odstupanje, a trgovci mogu biti kažnjeni čak i za grešku od jednog feninga.
- Razumijevanje za distributere: Kroz razgovor sa distributerima uočeni su i njihovi izazovi u formiranju cijena usljed nestabilnog tržišta, prenosi „ATV„.
Apel građanima: Ne pravite nepotrebne zalihe
Ministar Puhovac je uputio apel građanima da ne stvaraju vještačku gužvu na pumpama. „Nema potrebe da svi odmah idu na pumpe i nasipaju gorivo u velikim količinama, jer takvo ponašanje nepotrebno iscrpljuje trenutne zalihe“, poručio je ministar.
Pored goriva, u pripremi je i Uredba koja će se odnositi na ograničenje marži za ostale trgovce, kako bi se spriječio nekontrolisan rast cijena osnovnih životnih namirnica.


