Takođe, uvjeren je da se BlackRockova strategija neće mijenjati ovisno o ishodu. Kompanija, koja upravlja imovinom vrijednom 11,5 triliona dolara, nastaviće sarađivati sa obje strane političkog spektra, budući da, kako kaže, imaju veze s demokratskom i republikanskom administracijom.
Uprkos Finkovom stavu, neki ulagači i dalje prate američke izbore s oprezom.
U anketi koju je proveo upravitelj imovine PGIM, institucionalni investitori naveli su da izbori utiču na njihove odluke o raspodjeli sredstava u portfeljima. Njihove najveće zabrinutosti uključuju državni dug, gospodarski rast i imigracijsku reformu. Fink je već ranije izrazio mišljenje da političke promjene rijetko dugoročno utiču na tržišta, dok je BlackRock kao kompanija bio izložen kritikama s obje strane političkog spektra. Republikanci su optužili kompaniju za promicanje “probuđenog ulaganja”, aludirajući na njezinu strategiju usmjerenu na okoliš, društvo i upravljanje (ESG). Zbog pritiska s desnice, Fink je 2023. godine izjavio da više neće koristiti izraz “ESG”, jer je taj akronim postao politički obojen.
S druge strane, BlackRock se suočava i s istragama u vezi s ulaganjima u kineske kompanije koje su povezane s kineskom vojskom ili kršenjima ljudskih prava, što je izazvalo dodatne kontroverze.
Uprkos tome, Wall Street, čini se, dijeli Finkovu filozofiju.
Mike Gitlin iz Capital Groupa, kompanije koja upravlja imovinom od 2,7 trilijuna dolara, u svibnju je izjavio da dugoročno tržišta rastu bez obzira na to ko pobijedi na izborima, te je preporučio da se portfelji ne rebalansiraju zbog izbornog ishoda. Fink i Gitlin, kao dva vodeća glasa s Wall Streeta, šalju poruku da političke promjene, barem s aspekta financijskih tržišta, ne treba precijeniti.