8.1 C
25. април 2024.

Zvornički džudisti osvojili tri medalje na turniru u Prnjavoru

Članovi Džudo kluba „Srpski soko“ iz Zvornika osvojili su na Međunarodnom turniru „Mala Evropa“ u Prnjavoru tri medalje, od kojih je jedna zlatna.

Predsjednik Kluba Dragan Božović rekao je Srni da je zlatnu medalju osvojio Nikola Radivojević, srebrnu Luka Bunjevac i bronzanu Nikola Jasikovac.

On je naveo da je na ovom turniru učestvovalo oko 400 takmičara iz Moldavije, Slovenije, Rumunije, Srbije i BiH.

„Takmičenje na Međunarodnom turniru Mala Evropa za Bunjevca i Jasikovca bila je posljednja provjera forme za Svjetsko prvenstvo koje će u konkurenciji kadeta biti održano od 24. do 28. avgusta u Sarajevu“, rekao je Božović.

On je podsjetio da su nastup na ovo svjetsko prvenstvo već obezbjedili džudisti zvorničkog kluba Marija Luledžija i Jovana Novaković