5.9 C
19. април 2024.

ZVEZDA SLOMILA ŽILAVU BUDUĆNOST: Crveno-beli posle PREOKRETA dobili prvi derbi u sezoni, heroj Luka Mitrović

Vrhunskih pet minuta odbrane bilo je dovoljno Crvenoj zvezdi da dođe do pobjede u derbiju 2. kola regionalne košarkaške ABA lige protiv Budućnosti. Pred 5.000 gledalaca u Pioniru, crveno-bijeli su slavili sa 71: 63

Početak sezone uvijek donese velike amplitude u igri. Tako je bilo i u meču prošlogodišnjih finalista. Bolje je počelo domaći tim, a onda su gosti dodali gas… Konačnu riječ imali su izabranici trenera Dejana Radonjića koji su četvrti period utakmice odigrali maestralno. Napravili su seriju 13-0, navijači su bili u transu, a gosti nisu znali šta ih je snašlo.

Pitanje pobjednika bilo je praktično riješeno kada je u 35. minutu na semaforu stajalo – 58:47. Igrač utakmice bio je Luka Mitrović! Čini se da je ovo bio najbolji meč iskusnog krilnog centra u posljednjih nekoliko sezona. Dovoljno govori podatak da je sve poene u trećoj četvrtini za Zvezdu postigao Mitrović (8 poena). Odličan je i bio drugi visoki igrač crveno-belih, Ognjen Kuzmić koji je dodao 13 poena uz šest skokova. Uz sve to, cijeli tim bio je defanizivno na izuzetno visokom nivou.

Zvezda je „dobila“ Dobrića i Davidovca koji su se poslije povreda vratili na teren. Čini se da se polako sklapa mozaik po notama Dejana Radonjića i da će srpski prvak biti sve boji kako sezona odmiče.

Luka Mitrović je bio najefikasniji u pobjedničkoj ekipi sa 19 poena i sedam skokova, Kuzmić je upisao 13 poena i šest skokova, baš kao i Nikola Kalinić. Bivši plej Budućnosti Nikola Ivanović nije imao šutersko veče protiv doskorašnjih saigrača. Ništa nije pogodio, promašio je šest trojki i jedan šut za dva poena.

Kod gostiju Sili 19 poena, Rid 15, a Micov je upisao 11 poena.

Zvezda je u prva dva kola zabeležila dve pobede, dok je Budućnost upisala po jednu pobedu i poraz.

U narednom kolu, Zvezda će gostovati Igokei, dok će Budućnost dočekati Split.

Četvrta četvrtina

40. minut 71:63 – Kraj utakmice

40. minut 68:59 – Zvezda je pred pobjedom

39. minut 65:56 – Težak pad Lazarevića, na sreću djeluje da je sa igračem Zvezde sve u redu

38. minut 65:56 – Zakucavanje Atića poslije kojeg Radonjić traži minut odmora

38. minut 65:54 – Dobar potez Rida

37. minut 65:52 – Trojka Dobrića, pa četvrti faul u napadu Budućnosti u ovom kvartalu

36. minut 62:50 – Pogodili su Kalinić i Kuzmić, a između toga je post Budućnosti iz igre prekinuo Micov

35. minut 58:48 – Sili je jednim bacanjemm prekinuo Zvezdinu seriju

Nejt Volters ima 4 lične greške

35. minut 58:47 – Kuzmić poentira pod košem

Budućnost četiri minuta nije poentirala

34. minut 56:47 – Kalinić polaže u kontri, Zvezda je u seriji 11:0

33. minut 54:47 – Trojka Voltersa posle skoka u naapadu Zvezde

Budućnost je u bonusu

32. minut – 51:47 – Trojka Kalinića sa više od osam metara i to je tek drugi igrač koji je za 12 minuta drugog poluvremena poentirao za Zvezdu

31. minut 48:47 – Luka Mitrović krade loptu i poentira uz faul, Zvezda vodi

29. minut 45:46 – Svih osam poena Zvezde u trećem kvartalu postigao je Luka Mitrović

27. minut 41:44 – Trojka Micova

27. minut 41:40 – Opet Mitrović, koji nema promašaj iz igre 5 od 5

25. minut 39:40 – Poeni Mitrovića posle pet minuta igre, prvi Zvezdini u nastavku

25. minut 37:40 – Navijači Zvezde protestuju čuje se: „Lopovi lopovi“ jer nisu priznati poieni Kalinića koji je fauliran

24. minut 37:38 – Sili za vođstvo Budućnosti sada je serija 12:0

Zvezda za četiri minuta drugog poluvremena nije poentirala

34. minut 37:36 – Budućnost je u seriji 10:0

21. minut 37:31 – Jagodić Kuridžaprvi pogađa u nastavku Zvezda ima dvije izgubljene lopte

20. minut 37:29 – Sili je pogodio jedno bacanje, ali je posle skoka Atića Rid zakucao

20. minut – 37:26 – Trojka Dobrića iz ugla za maksimalnih plus 11 bilo koje od ekipa

18. minut 32:22 – Zvezda odličnim akcijama u napadu, dolazi do lakih poena

17. minut 28;22 – Budućnost je zonskom odbranom naterala igralče Zvezde na teške šuteve

Nikola Kalinić ima tri lične greške i na klupi je

16. minut 28:18 – Pas Voltersa i kucanje Kuzmića za prvu dvocifrenu prednost

15. minut 26:18 – Nova trojka Davidovca i opet kašnjenje u odbrani

Budućnost ima već četiri skoka u napadu

11. minut 21:16 – Dobar potez Luke Mitrovića

11. minut 19:16 – Sili je pogodio prve poene, nekada je igrao za Radnički iz Kragujevca

Druga četvrtina

10. minut 19:14 – Zakucavanje Rida

9. minut 19:12 – Trojka Davidovca, kojom je kaznio kašnjenje Jagodića Kuridže u odbrani

9. minut 16:12 – Dobri potezi i poeni Dobrića sa jedne i Rida sa druge strane

7. minut 14:10 – Igra se brzo na obe strane terena

5. minut 12:7 – Kuzmić pogađa uz faul

4, minut 7:5 – Kalinić za prvu trojku Zvezde

3. minut 4:3 – Davidovac krade loptu i poentira

2. minut 2:3 – Volters je pogodio prve poene za Zvezdu, a Popović za goste

Navijači Zvezde na početku meča vređaju sudiju Javora i predsednika Crne gore Mila Đukanovića.

Prije početka meča Marko Jagodić – Kuridža je od Crvene zvezde dobio poklon.