12 C
25. април 2024.

Džudisti kluba Srpski soko na dva turnira ovog vikenda

ZVORNIK – Proteklog vikenda u Beogradu, u dvorani Šumice, održan je Međunarodni turnir u organizaciji Dž.K. Partizan, na kom je učestvovalo preko 600 takmičara.

Dž.K. Srpski soko iz Zvornika je učestvovao je 4 takmičara, od kojih je Nikola Radivojević, u vrlo jakoj konkurenciji, pobijedio u 4 borbe i osvojio zlatnu medalju.

Takmičarke, Nikolina Jasikovac, Marija Luledžija i Milica Tijanić osvojile su srebrne medalje.

Trener Igor Kikić i predsjednik kluba Dragan Božović su zadovoljni učešćem na ovom prijateljskom turniru, jer ih vežu dugogodišnje veze ova dva kluba.

-Žao mi je što Džudo Savez Republike Srpske i BiH nije uspio organizovati ove godine Balkansko prvenstvo, jer Nikola Radivojević je u vrhunskoj formi i sigurno bi za naš Zvornik osvojio medalju – istakao je Igor Kikić.

Mlađi pioniri u Ugljeviku

Mlađi pioniri Dž.K Srpski soko iz Zvornika, u subotu 23. oktobra učestvovali su na turniru u Ugljeviku.

Srpski soko јe na ovom tradicionalnom turniru оsvojio ukupno 12 medalja i pokazao da ovaj klub ima i imao je uvijek dobru školu džudoa.

Trener, Suzana Damjanović, koja je profesor fizičkog vaspitanja i trener u klubu, je zadovoljna ostvarenim rezultatima i rekla da klub moze računati na ove mlade džudiste.