13.1 C
19. април 2024.

Đoković rutinski do polufinala Vimbldona

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković plasirao se u polufinale trećeg Gren slem turnira sezone Vimbldona, pošto je u četvrtfinalu savladao Mađara Martona Fučoviča u tri seta.

Meč je trajao dva časa i 18 minuta, a za to vrijeme Đoković je upisao četiri as udaraca, imao 23 direktna poena, a iskoristio je četiri od 14 brejk lopti, dok je s druge strane spasio pet od šest brejk prilika Mađara.

Јoš jedna veoma ubjedljiva igra srpskog asa, činilo se kad god ubaci u brzinu više, Mađar je bio bez rješenja i odgovora.

Prvi set nije čestito ni počeo, a već je bilo 5:1 za Novaka, i servirao je za set. Dopustio je brejk Fučoviču, potom još jedan gem, ali završava ga sa 6:3.

U drugom setu Đokoviću je trebalo šest brejk lopti, a tu šestu iskoristio je u devetom gemu. Oduzima servis Martonu i lagano privodi i drugi set kraju.

U trećem setu odmah na startu brejk Đokovića, potom spašenih pet brejk prilika Mađara, čime je slomio rivala i rutinski priveo treći set i meč kraju, za novo polufinale.

U polufinalu Đoković će igrati protiv Denisa Šapovalova.