8.1 C
25. април 2024.

Jokić izjednačio rekord star 60 godina (video)

Nikola Jokić, košarkaš Denver Nagetsa, odigrao je odličnu utakmicu u novoj pobedi franšize iz Kolorada.

Nagetsi su na gostovanju u Njujorku savladali Nikse 114:89, što im je četvrta pobeda u poslednjih pet utakmica.

Denver je konačno uhvatio dobar ritam i u drugoj utakmici zaredom Nikola Jokić i Džamal Marej nisu morali da igraju u poslednjoj četvrtini.

Jokić je tokom tri deonice igrao veoma dobro, pogađao kada je trebalo i na kraju je za 30 minuta na terenu ostvario učinak od 22 poena, 10 skokova i pet asistencija, uz 9/15 iz igre.

Centar reprezentacije Srbije na ovom meču je došao i do jubileja postavši prvi košarkaš, od Oskara Robertsona i sezone 1961/1962, koji je u prvih 10 utakmica u sezoni došao do minimum 200 poena, 100 skokova i 100 asistencija.

Jokić je trenutno na:
244 poena;
112 skokova;
104 asistencije.
To znači da Nikola prosečno beleži 24,4 poena, 11,2 skokova i 10,4 asistencija, odnosno tripl-dabl.

Centar Denvera prvo je izjednačio rekord Oskara Robertsona, kada je postao drugi igrač u 60 godina sa 150 poena, 75 skokova i 75 asistencija kroz prvih sedam mečeva, a sada je nastavio sa pomeranjem granica.

Denver je loše otvorio sezonu, na prvih osam mečeva imali su tri pobede i pet poraza, međutim, u poslednja dva duela su slavili i čini se da dižu formu.