14.3 C
28. март 2024.

Sevilja u sjajnom finalu savladala Inter i osvojila šesti naslov Lige Evrope

Finalnom utakmicom između Sevilje i Intera u Kelnu spuštena je zavjesa na vjerovatno najčudniju sezonu Lige Evrope.

„Andalužani“ su u sjajnoj utakmici rezultatom 3:2 savladali Inter i šesti put osvojili ovo takmičenje.

Već na samom početku sviran je jedanaesterac za Inter. Dijego Karlos (Diego Carlos) je u 3. minuti u šesnaestercu oborio Romela Lukakua i skrivio penal. Lukaku je preuzeo odgovornost i pogodio za vodstvo „Nerazura“.

Nije se dugo čekalo na odgovor Sevilje. Luk (Luuk) de Jong je u 12. minuti poravnao rezultat, a isti igrač je u 33. minuti svojim drugim golom režirao preokret „Andalužana“.

Dvije minute kasnije Inter je došao do izjednačenja. Diego Godin je pogodio za 2:2 i učinio utakmicu još uzbudljivijom.

Lukaku je u 65. minuti sa centra junruo sam prema golu Sevilje, ali je golman Intera odlično intervenisao.

Dijego Karlos je u 74. minuti „makazicama“ postigao prelijep pogodak za novo vodstvo Sevilje.

Osam minuta kasnije Aleksis Sančez (Alexis Sanchez) je nakon gužve uspio uputiti udarac, ali je odbrambeni fudbaler Sevilje intervenisao na gol liniji.

„Andalužani“ su rekorderi po broju trofeja u Ligi Evrope (6), a dodatni motiv večeras im je bila i činjenica da su s maksimalnim učinkom u finalima ušli u večerašnji duel.

Inter je ostao na tri trofeja u ovom takmičenju.