14.3 C
16. април 2024.

Crvena zvezda pobjedila Tiranu

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Tiranu 1:0 (0:0) i plasirali se u 3. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Teškom mukom je tim Dejana Stankovića prošao albanskog predstavnika na stadionu „Er Albanija“, prenosi B92.

I to golom probuđenog Antonija Mendeša Tomanea u 62. minutu kada je u stilu najboljih centarforova sveta pogodio glavom jakim trzajem. Upravo je Tomane, uz Milana Borjana, bio taj ko je prelomio ovaj meč.

Mučna utakmica za crveno-bele u glavnom gradu Albanije.

To je pravi opis gledajući da su prošli su kroz mali pakao Tirane u meču u kome su imali samo šuteva u okvir gola.

Kao i protiv Proletera „bačeno“ prvo poluvreme, osim šanse Aleksandra Kataija, ništa konkretno nismo videli od izabranika Dejana Stankovića.

Šta više, otkad se Tirana oslobodila inicijative početnih 20 minuta, mogla je olako utakmica da ode u drugi smer pre trenutka odluke. Spasilac je, po ko zna koji put u Evropi, bio kapiten i golman Milan Borjan.

Prvo se nije dao iznenaditi posle „slobodnjaka“ Hočolare, a onda i u šansi utakmice – momentu koji je prevagnuo „tas na vagi“.

Samo četiri minuta pre gola Tomanea, Tirana je imala zicer preko Mučija.

Nezgodni napadač prelako je izbacio Pankova, imao samo Borjana ispred sebe, ali je iskusni golman izašao kao pobednik iz tog duela, uz pomoć stative.

Takve situacije se kažnjavaju na suprotnoj strani, što je na svojoj koži osetila Tirana.