10.9 C
18. април 2024.

Kapitulirao i Verder: Bajern osigurao osmu uzastopnu titulu

Fudbaleri minhenskog Bajerna osigurali su osmu vezanu titulu šampiona Njemačke pobjedom nad Verderom u Bremenu rezultatom 1:0 (1:0).

Jedini gol na meču postigao je Robert Levandovski u 43. minutu susreta.

Ovom pobjedom Bavarci su dva kola prije kraja matematički obezbijedili osvajanje „salatare“, sa deset bodova više i utakmicom više od Borusije Dortmund.

Bajern je do 78. minuta kontrolisao dešavanja na terenu, a prvu veliku šansu imao je Kingsli Koman u 24. minutu poslije dodavanja Tomasa Milera.

Ali, gol je pao dva minuta prije kraja prvog dijela, a strijelac je bio Robert Levandovski.

Bilo je sumnji u vezi s tim da li je bilo ofsajda, ali je VAR potvrdio da je sve bilo čisto i Bajern je poveo.

U nastavku je Bajern potpuno „umrtvio“ meč i nije se pretjerano trudio da napadne posljednju liniju domaćih kojom je komandovao Miloš Veljković.

Najviše je zaprijetio Bendžamin Pavar sa distance i za malo promašio pored desne stative.

A onda je u 78. minutu mladi Alfonso Dejvis dobio drugi žuti karton i sve se „zakuvalo“ na terenu u Bremenu.

Verder je krenuo svim silama u napad, a tek kada je u igru ušao vremešni Klaudio Pizaro došli su do prilike.

Centaršut sa desne strane zahvatio je glavom Juja Osako, a Manuel Nojer je vošlebno odbranio i tako obezbijedio titulu Bajernu.

To je osma uzastopna „salatara“ Bavaraca, a rekordna 30. u istoriji kluba.