Oglas

U Zvorniku nema zaraženih, poštuju se mjere zabrane kretanja

U novi lokalni karantin koji je Grad Zvornik formirao u fiskulturnoj sali područne osnovne škole u Karakaju juče su prebačena sva lica iz karantina u Studentskom centru. Trenutno je u njemu 13 osoba koje nemaju simptome bolesti izazvane virusom korona.

Testiranje lica vrši se od sedmog do desetog dana njihovog boravka u lokalnom karantinu, tako da Higijensko epidemiološka služba danas neće uzimati uzorke. Sva lica, ukupno 37, koja su do danas testirana u lokalnom karantinu, bili su negativni na virus i oni će do isteka propisanog perioda od 14 dana biti u strogoj kućnoj izolaciji.

Na teritoriji Zvornika nema zaraženih virusom korona. Do danas je u Bolnici od lica sa područja Zvornika uzeto 114 briseva, jedno lice je izliječeno, 111 uzoraka je negativno, a rezultati se čekaju za dva lica.      

Za 1.035 lica mjera kućne izolacije je istekla, dok se u karantinu u kućnim uslovima nalazi  277 osoba.

Komunalna policija je prethodnog dana izvršila 62 kontrole i sve su bile uredne. Oni su od početka uvođenja mjere kućne izolacije izvršili 2.026 provjera njenog poštovanja.   

Volonterski servis je imao devet poziva za nabavku i dostavu namirnica i lijekova.

U toku noći dva lica su prekršila policijski čas, dok su mjere zabrane kretanja i zabrane okuplјanja  poštovane.

Na graničnim prelazima zabilјeženo je 425 prelazaka granice u oba smjera.

Sve mjere radi prevencije širenja virusa korona produžene su do 27. aprila.

Pratite nas preko Telegrama

Pročitajte još

POVEZANO

ISTAKNUTO

IZBOR UREDNIKA

Pratite nas

25,923FanovaLajkuj
2,072PratilacaZaprati
955PratilacaZaprati
1,123PretplatniciPretplatite se