5.9 C
25. април 2024.

Zvorničani ekpino drugi na Palama

U subotu 17. septembra 2016. godine na Palama je održan Memorijal Rajko Kušić i Prvenstvo RS do 23 godine.

Zvornički džudisti nastupili su sa 19 takmičara, koje su vodili treneri Dragan Božović, Igor Kikic i Rajko Mirković.

U konkurenciji mlađih pionira Stefan Vukićević je osvojio zlatnu medalju do 60kg. U konkurenciji mlađih pionirki Andrea Marković (-40kg) i Tamara Todorović (-57kg) su osvojile srebrne medalje.

U konkurenciji starijih pionira srebrnom medaljom okitili su se Đorđe Jevtić (-50kg), Bogdan Vuković (-55kg), Anastasija Krsmanović (+63kg), Milica Stojanović (-52kg) i zlatnu medalju je osvojio Vukašin Mišić (-60kg). A Slađana Erić (-48kg), Anđela Marković (-52kg) su osvojile bronzane medalje.

U konkurenciji seniora, zlatnu medalju osvojio je Filip Pajić (+100kg), a bronzane Teodora Bozović (-70kg) i Borisav Mirković (-60kg).

-Takođe, naš klub je učestovavo i u ekipnom dijelu ovog takmičenja sa 7 takmičara koji su zauzeli drugo mjesto i novčanu nagradu. U finalu su izgubili od džudo kluba Borsa iz Mostara rezultatom 4:2 – rekao nam je trener Dragan Božović koji je zadovoljan rezulatatima, ali ističe da je ovo prvo takmičenje posle ljetnje pauze tako da u narednom periodu očekuje još bolje rezultate od naših takmičara.