15.9 C
29. март 2024.

Liga šampiona: Atletiko u četvrtfinalu nakon penala

MADRID – Madridski Atletiko uspio je da se nakon penala plasira u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su tokom 120 minuta duela sa PSV-om u Madridu i, prije toga, 90 minuta u Ajndhovenu, mreže ostale netaknute.

Međutim, za razliku od regularnog dijela igre, fudbaleri nisu štedjeli golmane u penal završnici. Sve do osme serije pogađali su nemilice, da bi potom Narsing promašio, a Juanfran donio trijumf Atletiku (8:7).

U četvrtinu finala već su prošli Benfika, Pari Sen Žermen, madridski Real, Mančester Siti i Volfsburg, dok ćemo preostala dva učesnika saznati u srijedu.

Barselona će na „Nou Kampu“ braniti dva gola prednosti iz Londona protiv Arsenala, dok ni Bajern ni Juventus neće imati prednost u Minhenu (2:2).