2 C
20. април 2024.

PAO BORAC: Erić odveo Drinu u četvrtfinale Kupa RS (foto)

Zvornička Drina plasirala se u četvrtfinale fudbalskog Kupa Republike Srpske pošto je nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca bila bolja od banjalučkog Borca. Regularni dio utakmice završen je bez golova.

Stotinjak promrzlih gledalaca nezadovoljno je napustilo Gradski stadion u Zvorniku. I pored prolaska u sledeći krug takmičenja, domaći, kao i gosti, za 90 minuta nisu pokazali skoro ništa.

Da li je katastrofalan teren kumovao lošoj predstavi dva tima ne znamo, ali izgleda da plasman u četvrtfinale Kupa RS objema ekipa nije predstavljao ništa. Čak šta više, gosti iz Banjaluke su na klupi za rezervne igrače imali svega četiri fudbalera.

Borac je bolje otvorio utakmicu te je u šestoj minuti imao sjajnu priliku da povede kada je Jakupović sam izašao pred Erića ali golman Drine sjajno reaguje. U 18. minuti Zekanovićev slab volej odlazi pored lijeve stative Erićevog gola.

Drina je prvi put opasnije zaprijetila u 34. minuti kada je Čolovićev šut iz slobodnog udarca otišao pored gola. Novu šansu za gol domaći su imali u poslednjoj minuti prvog poluvremena kada je sa lijeve strane loptu u šesnaesterac gostiju ubacio Đerić a loptu prvo promašuje Nikolić pa potom i Čolović.

Drugi dio utakmice protekao je u nešto boljoj igri domaćih ali bez konkretnih prilika. Izdvajamo poništen gol Nikolića u 51. minuti nakon asistencije Đerića, zbog navodne ofsajd pozicije i Vasićev šut preko gola u 74. minuti.

Nakon što je glavni sudija Mile Barjaktarević odsvirao kraj utakmice pristupilo se izvođenju jedanaesteraca. Svoje vrhunske golmanske vještine još jednom je pokazao mladi golman Drine Filip Erić, koji je odbranio sva tri šuta gostiju. Treba naglasiti da je kod trećeg penala sreća bila Erićev saveznik jer je Jakupović loše šutirao.

Sa druge strane Drina je sva tri penala izvela uspješno tako da su domaći na kraju slavili sa 3:0.

Žrijeb za četvrtfinale biće održan u petak od 11 časova u Banjaluci.

Skupština kluba

Skupština FK Drina, nakon dva propala pokušaja, trebala bi konačno biti održana u utorak, 3. novembra sa početkom od 16 časova. Na njoj bi se trebali izabrati novi članovi Upravnog odbora kluba.

FK DRINA Zvornik – FK BORAC Banja Luka 0:0 (nakon penala 3:0)

Stadion: Gradski u Zvorniku; Gledalaca: 250; Glavni sudija: Mile Barjaktarević (Bijeljina); Žuti kartoni: Petrović, Musić (Drina), Stojanović (Borac); Penali: Petrović, Šinik, Kikić (Drina), Stojanović, Zekanović, Jakupović (Borac).

DRINA: F. Erić, Šinik, Petrović, Radović, Čolović (Od 79. minuta Pečenica), Kikić, A. Nikolić (Od 67. minuta Vasić), Đerić (Od 60. minuta B. Erić), Petrović, Antelj, Musić.

BORAC: Jović, Petrović (Od 69. minuta Saničanin), Savanović, Kikić, Ilić (Od 33. minuta Kuzmanović), Stojanović, Jakupović, Savić, Zekanović, Radinović (Od 60. minuta Jandrić), Paštar.