10.9 C
29. март 2024.

Devet medalja za zvorničke džudiste na Državnom prvenstvu

U subotu 18. aprila 2015. godine održano je Državno džudo prvenstvo BiH za kadete i mlađe pionire u Novom Travniku.

Na turniru je učestvovalo je preko 300 takmičara iz 25 klubova iz BiH, a pravo učešća su imali takmičari iz tri saveza i to RS, Herceg-Bosne i Federacije BiH.

Zvornički džudisti iz kluba „Srpski Soko“ osvojili su ukupno 9 medalja, i to 6 u konkurenciji mlađih pionira i 3 u konkurenciji kadeta.

Srebrnu medalju za kadete osvojio je Vasilije Vujičić, a za mlađe pionire Nikola Grabovica, Jasna Grabovica i Bogdan Vuković. Bronzane medalje osvojili su Teodora Božovic i Jelena Bećanović u konkurenciji kadeta, a u konkurenciji mlađih pionira su to Nikola Kretija, Nikolina Popović, i Ana Popović.

Treneri Srpskog Sokola, Dane Pepić i Dragan Božović su zadovoljni rezulatom i konstatuju da je rezultat mogao biti bolji. Sledeće sedmice će se održati prvenstvo BiH u Trebinju i nadamo se boljem plasmanu naših takmičara.