8.1 C
Zvornik
19. април 2024.

Premijer lige BiH, 14. kolo: Komarčević za minimalac Mladosti

BIJELJINA – Mladost iz Velike Obarske došla je do minimalne pobjede nad tuzlanskom Slobodom (1:0) u okviru 14. kola Premijer lige BiH.

Izabranici Dušana Jevrića bili su poslije četiri uzastopna neuspjeha pod imperativom pobjede, ali su ipak uspjeli da se izbore sa pritiskom i osvoje zlata vrijedne bodove. Pobjednik je odlučen već u drugom minutu. Lazar Vidić se izborio za loptu na sredini terena u polju Tuzlaka. Uposlio je na desnoj strani Aleksandra Vasića, koji je centrirao u srce šesnaesterca Slobode. Na loptu je natrčao Dragiša Komarčević i udarcem sa sedam metara matirao nemoćnog golmana Slobode Kenana Pirića.

U 49. minutu fudbaler domaćih Dušan Zelić zaradio je isključenje, a odmah poslije toga Mladost je mogla udvostručiti prednost. U kaznenom prostoru Slobode rukom je igrao Darko Mitrović, a glavni sudija Emir Spahalić iz Mostara pokazao je na bijelu tačku. Šutirao je Komarčević, ali je Pirić odbranio njegov udarac. U 75. minutu Perica Trifković je pretrčao u sprintu uz desnu aut-liniju „rezervistu“ Slobode Emilka Jankovića, koji ga je nepropisno srušio, pa je i on „nagrađen“ crvenim kartonom.

– Prije utakmice na nama je bio veliki pritisak, jer smo ovaj meč morali dobiti ukoliko želimo da se nadamo opstanku. Uspjeli smo postići pogodak u ranoj fazi, tako da smo mogli mirno da uđemo u ostatak susreta, u kojem smo osvojili zlata vrijedne bodove – naglasio je Komarčević.