9.3 C
Zvornik
19. април 2024.

Peta medalja za AK Zvornik na prvenstvu Republike Srpske

U nedelju na stadionu Bare na Sokocu održano je prvenstvo Republike Srpske u atletici za Seniore. U konkurenciji 13 klubova i oko 150 takmičara atletičari Zvornika osvojili su 5 – medalja. Dvije Zlatne, dvije Srebrne i jednu bronzanu medalju.

Posle nekoliko mjeseci odsustovanja zbog povrede, Nataša Gligorević se vratila trijunfalno pobjedivši u troskoku rezultatom 10,93.

Zlatnu medalju osvojila je i Sanja Stanišić na 5000 m.

Nemanja Šarić je u veoma jakoj konkurenciji na sto metara osvojio srebrnu medalju, stariji pionir Petar Mandić dokazao je svoj talenat i u seniorskoj konkurenciji osvojivši drugo mjesto, dok je Stana Savić svojoj bogatoj riznici medalja dodala bronzu u troskoku.

– Zadovoljni smo postignutim rezultatima i ovo je još jedan dokaz da samo ozbiljan rad donosi rezultate – rekao nam je trener zvorničkih atletičara, Momčilo Mandić.