10.4 C
25. април 2024.

Napredak savladao Drinu HE i skoro obezbjedio opastanak

Fudbaleri Napretka iz Donjeg Šepka ostvarili su vrlo bitnu pobjedu na svom terenu u okviru 24. kola Prve lige Republike Srpske. Šepčani su bili bolji od višegradske Drine HE i tako jednim dijelom učinili uslugu i zvorničkoj Drini koja je u isto vrijeme igrala u Ugljeviku gdje je postala novi šampion RS.

Branko Jevtić Napredak Donji Šepak desno

Napredak je zasluženo stigao do tri boda koja mu skoro obezbjeđuju opstanak u ligi. Već u drugoj minuti na pas Ivana Ninića, Branko Jevtić je savladao mladog golmana gostiju Bojanovića i doveo domaće u vođstvo od 1:0.

Prvo poluvrijeme je bilo slabije od drugog kada su viđena još dva gola.

U 67. minutu na centrašut Pljevaljčića, gol za izjednačenje je postigao Tasić.

Samo minut kasnije centrirao je Jevtić, a na pravom mjestu se našao Jovanović i donio vođstvo domaćim.

Ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat ove utakmice.

Ekipa Napretka sledećeg vikenda ide u goste zvorničkoj Drini gdje će ujedno biti i gost proslave druge titule Drine dok će Drina HE ugostiti Sutjesku iz Foče.

FK NAPREDAK Donji Šepak – FK DRINA HE Višegrad 2:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 – Jevtić u 2. minutu; 1:1 – Tasić u 67. minutu; 2:1 – Jovanović u 68. minutu; Stadion: Napretka u Donjem Šepku; Gledalaca: 150. Sudija: Dušan Berak (Trebinje) 7; Žuti kartoni: Đukanović, Filipović, Ninić, Jevtić, Milojević (Napredak), Marković, Ivan Mirković, Bojat (Drina HE).

NAPREDAK: Ružić 7, Đukanović 7, Erić 7, Filipović 7, Karić 7, Pajić 7 (od 85. minuta Zarić -), Perić 7, Milutinović 7, Jovanović 7,5 (od 78. minuta Vasiljević -), Ninić 7 (od 90. minuta Milojević -), Jevtić 7,5.

DRINA HE: Bojanović 6, Pljevaljčić 6,5, Damjanović 6, Marković 6, Rosić 6,5, (od 40. minuta Soldar 6) Ig. Mirković, 6, Guzina 6, Iv. Mirković 6,5, Tasić 6,5, Sekulić 6 (od 29. minuta Pejović 6), Bojat 6.

Igrač utakmice: Branko Jevtić (Napredak).