5.4 C
19. април 2024.

Zvezda dominantnom igrom i pobjedom do trećeg kola

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u treće kolo kvalifikacija Lige Evrope, pobjedom na kazahstanskim Irtišom sa 2:0 na domaćem terenu.

Prva utakmica završena je neriješeno – 1:1.

Crveno-bijeli su rano došli do prednosti. Odličan slobodan udarac izveo je Donald, a golman gostiju nije imao nikakve šanse.

Zvezda je bila dominantnija nakon postignutog gola i kontrolisala je meč, ali je izostajala završnica.

Malo više je Irtiš pokazao na početku drugog dijela, ali nije uspio ništa da napravi.

Beograđani su u 76. minutu uduplali prednost golom Srnića. Sjajno je po lijevoj strani probio Jovičić i proslijedio loptu do Srnića koji postavlja konačan rezultat.

Naredni protivnik Zvezde biće Sparta iz Praga.

Široki Brijeg poražen od Aberdina

Široki Brijeg poražen je od škotskog Aberdina 2:0, čime je nakon Sarajeva, Zrinjskog i Željezničara, nastup u evropskim takmičenjima okončao i ovaj bh. klub.

Iako su imali povoljan rezultat (1:1) iz prve utakmice, tim Gorana Sablića  ipak ispao je od škotskog Aberdina, te neće vidjei narednu rundu Lige Evrope.

Oba gola na Pecari Škoti su postigli u drugom poluvremenu.

Mrežu Širkog Brijega načeo je Sjuart u 72. minutu, a drugi gol je postiga Makaj-Stiven u 78. minutu.