20.4 C
Zvornik
28. март 2024.

Željezničar ispao iz Lige Evrope

Fudbaleri Željezničara poraženi su večeras od AIK-a s 2:0 u Štokholmu u revanš meču 2. pretkola Evropske lige.

Švedski tim je tim rezultatom ostvario plasman u 3. pretkolo, budući da je rezultat u prvoj utakmici na Grbavici završen bez golova.

Nakon prvih 20. minuta obje ekipe su uglavnom gledale da sačuvaju svoj gol. U 26. minuti dobru priliku su imali Šveđani preko Makanena koji izlazi sam pred gol Željezničara, ali loše šutira.

Nakon opreznog prvog poluvremena AIK je krenuo ofanzivnije i samo tri minute nakon nastavka meča domaćini dolaze u vodstvo preko Johansona koji glavom pogađa mrežu, nakon ubačaja iz slobodnog udarca.

AIK je nastavio s napadima a u 53. minuti Stevanović s gol-linije spašava udarac Johansona, a minut poslije Kjosevski brani šut Olsona.

Željezničar je nakon vodstva Šveđana pokušavao nešto napraviti, ali im nije polazilo za rukom.

Konačan rezultat postavio je Goitom u 85. minuti nakon pometnje u šesnaestercu ‘plavih’.

AIK će u narednoj rundi igrati protiv Brage.