2 C
19. април 2024.

‘Delfini’ u polufinalu Svjetskog prvenstva

Vaterpolisti Srbije plasirali su se u polufinale Svetskog prvenstva u Budimpešti ubjedljivom pobjedom nad Australijom – 15:5.

Delfini’ su nastavili sa fantastičnim partijama u prestonici Mađarske, pitanje pobjednika riješili već nakon dvije četvrtine i punom pare grabe ka 11. uzastopnoj medalji na velikim takmičenjima.

Poslije 16 minuta igre rezultat je glasio 8:3 za ekipu Dejana Savića – Ćuk je otvorio meč golom, Filipović i Mitrović su pogodili po dva puta, a nakon dva brza gola ‘Kengura’, na scenu je stupio Andrija Prlainović.

Kada su Pauer i Edvards smanjili, postigao je izuzetno važan pogodak za 6:3 i tada je utakmica prelomljena.

U tim trenucima realizacija napada je bila iznad 80%, pa je Srbija do kraja drugog dijela još dvaput tresla mrežu Džoela Denerlija.

I u trećoj četvrtini Savićevi igrači postigli su četiri gola i već tada obezbijedili polufinale, zbog čega je ostatak utakmice bila formalnost.

Srbija će u polufinalu igrati sa boljim iz okršaja između Hrvatske i Italije.