15.9 C
28. март 2024.

Završni turnir Omladinske lige BiH – finalna utakmica ZVIJEZDA 09 – VELEŽ 1 : 2 (1 : 1)

BIJELJINA – Stadion: Etno selo Stanišić. Gledalaca: 100. Sudija: Danijel Pajić (Bijeljina) 7. Strelci: Albijanić u 21. minutu za Zvijezdu, Hebibović u 13. i Šabanović u 54. minutu za Velež. Žuti kartoni: Blagojević, Tojčić (Zvijezda 09), Rahimić, Ćesir, Krcić, Hebibović, Šabanović (Velež).

ZVIJEZDA 09: Avramović 6, Bijelić 6 (od 79. Tomić -), Elek 6,5, Musić 6,5, Dojčinović 5,5 (od 25. Mojović 6), Rakić 6,5 (od 74. Nikolić -), Blagojević 6 (od 67. Stanišić -), Albijanić 7, Draganić 6,5 (od 67. Stanković -), Tojčić 6, Đukić 6.

VELEŽ: Rahimić 7,5, Ajanić 6, Ćesir 6 (od 46. Mrgan 6), Bajrektarević 6 (od 54. Čustović 6), Gosto 6, Obradović 6, Krcić 7, Hebibović 6,5, Šabanović 6,5, Kozić 6 (od 60. Kruškonja -), Halilović 6 (od 46. Mešukić 6).

Igrač utakmice: Edis Rahimić (Velež) 7,5.

Velež i Zvijezda 09 novi članovi Omladinske Premijer lige BiH

U finalnom susretu završnog turnira Omladinske lige BiH fudbaleri Veleža su savladali Zvijezdu 09 rezultatom 2:1, a ova dva tima su plasmanom u finale obezbedila učešće u Omaldinskoj Premijer ligi BiH. Tokom celog susreta igrači Zvijezde su bili bolji rival i stvarali prilike, ali su se gosti na kraju radovali. Posle kontranapada u 13. minutu Hebibović je doveo goste u vođstvo. Osam minuta kasnije nakon odlične akcije i prodora po desnoj strani Musić je centrirao na drugu stativu, gde je najviši u skoku bio Albijanić koji je loptu glavom poslao u mrežu. Drugi pogodak za goste postigao je Šabanović koji je bio najsnalažljviji u šesnaestercu domaćih i loptu prosledio iza leđa nemoćnog Avramovića.