5.4 C
Zvornik
19. април 2024.

Marej odbranio olimpijsko zlato

Endi Marej postao je prvi teniser u istoriji koji je odbranio olimpijsko zlato u pojedinačnoj konkurenciji.

Britanski teniser je u finalu u Riju pobjedio Huana Martina del Potra sa 7:5, 4:6, 6:2, 7:5.

Marej je imao znatno lakši posao od svog rivala u finalu tokom cijelog turnira (samo jednog Top10 rivala), a posebno u polufinalu, pa je bio mnogo odmorniji što je na kraju možda i presudilo.

Del Potro je odigrao herojski. Poslije trijumfa nad Novakom Đokovićem, u subotu je imao i maratonski meč protiv Rafaela Nadala, ali je ipak i u finalu publici pružio sjajan meč.

Uspio je da dobije drugi set i učini finale dramatičnim, nije čak pao ni poslije izgubljenog trećeg seta, ali više od toga nije mogao. U četvrtom setu je servirao za 2-2 pri rezultatu 5:4, ali Marej je u tim trenucima pokazao zbog čega je ubjedljivo drugi igrač svijeta ove godine.

Izborio se sa pritiskom uloge favorita i velikim pritiskom Del Potrovih navijača i uspio je da odbrani zlato i ostane neporažen u singlu još od finala Rolan Garosa (18. uzastopna pobjeda).

Del Potro je poslije bronze iz Londona osvojio i drugu medalju u karijeri, a bronza u Riju pripala je Keiju Nišikoriju koji je pobjedio Rafaela Nadala sa 2-1.