23.1 C
29. март 2024.

Liga Evrope: Liverpul i Sevilja u finalu

LIVERPUL – Ekipa Liverpula je spasila čast evropskog fudbala ne dozvolivši još jedno špansko finale, ovog puta u Ligi Evrope.

Redsi su, nakon 0:1 u Viljarealu, večeras ubjedljivo savladali istoimeni klub sa 3:0 (1:0). Poveli su zahvaljujući autogolu Bruna Sorijana u 7. minutu, prednost je udvostručio Staridž u 63, a sve dileme otklonio Lalana u 81. minutu. Posao je domaćinima olakšao Viktor Ruiz, koji je „zaradio“ drugi žuti (i crveni karton) u 71. minutu.

Sevilja nije dozvolila iznenađenja kod kuće. Šahtjor iz Donjecka je poražen sa 3:1 (1:1), a podsjetimo da je prvi dvoboj u Ukrajini okončan rezultatom 2:2. Gameiro je već u 9. minutu doveo španski tim u vođstvo, ali je Eduardo postigao izjednačujući pogodak minutu prije kraja prvog poluvremena. Prolazak u novo finale Sevilji su obezbijedili (ponovo) Gameiro u 47. i Marijano Fereira u 59. minutu.

Finale se igra 18. maja u Bazelu.

Liverpul je ovaj trofej osvajao 3 puta – 1973, 1976. i 1977, dok je Sevilja rekorder takmičenja sa 4 trijumfa (2006, 2007, 2014. i 2015).