18.1 C
Zvornik
29. март 2024.

Zvornički džudista prvak BiH

U subotu 9. aprila 2016. godine održano je džudo Prvenstvo BiH za kadete i mlađe pionire u Bihaću.

Džudo klub Srpski Soko Zvornik nastupio je sa 22 takmičara koji su se plasirani na Prvenstvu RS.

Jedan najboljih džudista Srpskog Sokola, Vasilije Vujičić osvojio je zlatnu medalju i sve svoje protivnike bacio na ipon kao i Slađana Erić koja je u kategoriji kadeta do 44kg osvojila prvo mjesto.

Zlatnu medalju u konkurenciji mlađih pionira osvojila je Džinic Viktorija, a srebrne medalje osvojili su Jasna Grabovica i Stefan Vukičević. Bronzanom medaljom okitili su se Teodora Božović, Mirko Tošic, Nikola Radivojević, Nikola Kretija, Mladen Filipović, Nikola i Nikola Grabovica.

Slađana Erić i Vasilije Vujičić svojim rezultatima su se plasirali na Balkansko prvenstvo koje ce se održati u Kikindi krajem maja.

Direktor kluba Dragan Božovic, kao i treneri Igor Kikić i Dane Pepić su istakli zadovoljstvo rezultatima boraca Srpskog Sokola.