8.1 C
25. април 2024.

Željezničar još jednom bolji od Drine (foto)

ZVORNIK – Drina ni nakon šest utakmica ne zna za slast pobjede protiv Željezničara. Sarajlije su ovaj put u Zvorniku slavile sa 0:2.

Bila je Drina tokom čitave utakmice ravnopravan a na momente i bolji rival ali je iskustvo gostujuće ekipe odlučilo današnji susret. Dvadeset početnih minuta proteklo je u ravnopravnoj igri a prvu priliku propuštaju domaći kada Vasić slabo zahvata loptu te je šalje pored gola. Gosti u 16. minuti prijete preko Bogičevića.
Drina nakon toga preuzima terensku inicjativu ali bez opasnosti po gol gostiju. U samom finišu prvog poluvremena prvo Stevanović prejako centrira te šalje loptu pored gola a potom i Memija šutira pravo u golmana Erića.
I kad se čekao kraj prvog poluvremena Željezničar dolazi do vodstva. Igrač koji je ponikao u Drini Miroslav Stevanović koristi jednu odbijenu loptu i sa ivice peterca šalje loptu iza leđa Filipa Erića. Iz poštovanja prema svom nekadašnjem klubu Stevanović nije proslavio pogodak.Drugi dio utakmice u potpunosti je pripao gostima. Solidne prilike na početku poluvremena propuštaju Lendrić i Hodžurda.U 66. minutu Željezničar dolazi do 0:2. Bekrić je sa ivice šesnaesterca uputio udarac pravo u Erića, koji loptu kratko odbija a na pravom mjestu je Ivan Lendrić kome nije bilo teško postići gol.

Do kraja utakmice Drina je bezuspješno pokušavala postići utješni gol ali promjene nije bilo. U narednom kolu Drina će gostovati poslednjeplasiranoj ekipi na tabeli Veležu dok će Željezničar ugostiti Travnik.

FK DRINA – FK ŽELЈEZNIČAR 2:0 (1:0)

Strijelci: 0:1 – M. Stevanović u 45. minutu; 0:2 – Lendrić u 66. minutu; Stadion: Gradski u Zvorniku; Gledalaca: 600; Glavni sudija: Ilija Živković (Orašje); Žuti kartoni: Jokić (Drina), Memija, Blagojević (Željezničar).

DRINA: F. Erić, Petrović (Od 76. minuta Atić), Vasiljević, Ćulibrk, Ilić, Kikić, Stefanović (Od 45. minuta Jokić), R. Vasić, Blagojević, Ivanović (Od 67. minuta D. Erić), Kuzmanović. Trener: Cvijetin Blagojević.

ŽELЈEZNIČAR: Fejzić, Memija, Kramarić, Bekrić (Od 76. minuta D. Sadiković), Blagojević (Od 77. minuta E. Sadiković), Bogičević, Stanić, Lendrić (Od 86. minuta Mujagić), Hodžurda, Zahirović, M. Stevanović. Trener: Edis Mulalić.