23.1 C
29. март 2024.

Barsa 2:1 sa igračem više, minimalac Bajerna

Fudbaleri Barselone i Bajerna ostvarili su prema očekivanjima prednost u prvim mečevima četvrtfinala Lige šampiona, ali ta prednost nije velika.

Barselona je u španskom derbiju na Kamp Nou poslije preokreta savladala Atletiko Madrid sa 2:1, ali tek pošto su gosti ostali sa igračem manje na terenu.

Ekipa Dijega Simeonea sjajno je počela i povela golom Fernanda Toresa u 25. minutu, ali je isti igrač deset minuta kasnije zbog dva žuta kartona morao van terena.

Katalonci to nisu iskoristili u prvom, ali jesu u drugom poluvremenu. Preokret je donio neumoljivi Luis Suares koji je prvo izjednačio u 63. minutu, a onda 12 minuta prije kraja i postavio konačnih 2:1.

Na duelu u Minhenu Bajern je savladao Benfiku sa minimalnih 1:0. Ekipa Pepa Gvardiole jedini gol protiv portugalskog šampiona je pstigla već u četvrtom minutu kada je Vidal iskoristio dodavanje Bernata.

U nastavku meča velike prilike imali su Miler i Vidal, ali Benfika je uspijela da se odbrani i imaće šansu u revanšu.