8.1 C
Zvornik
18. април 2024.

Medalje za zvorničke džudiste na Prvenstvu BiH

ZVORNIK – U subotu, 31. oktobra u sportskoj dvorani Ilidža održan je 14. međunarodni džudo turnir Nippon pod pokroviteljstvom Japanske ambasade, a u organizaciji džudo kluba Bosna Sarajevo.

U sklopu turnira održano je i Državno prvenstvo BiH u konkurenciji do 23 godine.

Na prvenstvu je učestvovalo preko 400 takmičara iz Crne Gore, Srbije, Hrvatske i Bosne i Hercegovine.

Džudo klub Srpski Soko Zvornik nastupio je sa 15 takmičara i ostvario sledeće rezultate:
Jednu srebrnu medalju i to Vasilije Vujičić +100kg, a dvije bronzane medalje osvojili su Filip Pajić (+100kg) i Milan Bjelica (-100kg).

U konkurenciji pionira srebrene medalje osvojili su Bogdan Vuković, Nikola Kretija, dok su bronzane medalje osvojili Vukašin Mišić, Borisav Mirković i Dario Kalajdžić.