1.4 C
20. април 2024.

London: Novak na Nadala u polufinalu

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković plasirao se u polufinale Završnog Mastersa u Londonu dobijanjem prvog seta protiv Tomaša Berdiha.

Đokoviću je bio potreban jedan set u duelu trećeg kola, a to je učinio već poslije nešto manje od 45 minuta igre – 6:3.

Novak je ušao odlično u meč i napravio brejk već na startu, ali je greškama vratio rivala u igru. Nije blistao poslije pretprljenog brejka, ali je u osmom gemu sačekao nekoliko grešaka rivala i došao do brejka.

Potom je sigurno odservirao za polufinale u koje se plasirao kao drugoplasirani, a u kojem ga čeka Rafael Nadal.

To će biti 46. duel dvojice velikih rivala, a Đoković ima priliku da izjednači na 23-23 u međusobnom skoru.

U drugom polufinalu igraće Rodžer Federer, a protivnik će mu biti bolji iz duela Endi Marej – Stan Vavrinka, prenosi B92.