9.3 C
29. март 2024.

Još jedan trijumf Zekića na terenima „Nacionalne teniske akademije BiH“

ZVORNIK – Mladi teniser iz Zvornika, Nikola Zekić, osvojio je prvo mjesto na turniru „Nacionalne teniske akademije BiH“ u Sarajevu. Ovo je turnir prve kategorije iz kalendara Teniskog saveza Bosne i Hercegovine.

Zekić je u konkuirenciji najboljih dvanaestogodišnjaka u polufinalu bio bolji od Ahmeda Hurtića savladavši ga sa 6:3, 6:3 a u finalu je pobjedio Đorđa Jankovića u tri seta /4:6, 6:3 i 13:11/. Ovo je Zekiću drugi trijumf zaredom jer je prethodno bio najbolji na otvorenom prvenstvu Brčkog.

– Prije 15 dana u organizaciji Teniskog saveza BiH, učestvovao sam na u Italiji na „Kupu nacija“. Krajem avgusta na poziv Teniskog saveza Republike Srpske, učestvovaću u kampu koji će okupiti najtalentovanije tenisera iz Srbije i Republike Srpske – rekao nam je Zekić.

Ovi rezultati i broj međunarodnih poziva za učešće na turirima širom Evrope svjedoče o tome kakav potencijal posjeduje mladi Zvorničanin.