18.1 C
29. март 2024.

Zvornički atletičari na Vidovdanskoj trci osvojili deset medalja (foto)

Na tradicionalnoj Vidovdanskoj trci u Brčkom učestovali su i mladi atletičari Zvornika. Obzirom da je došlo do smjene generacije i da je većina starijih atletičara na fakultetu, postignuti su zapaženi rezultati što najavljuje svijetlu budućnost atletike u Zvorniku.

U veoma jakoj i brojnoj konkurenciji gdje su pojedine trke brojale preko 300 takmičara, atletičari Zvornika uspjeli su da osvoje deset medalja. Osam srebrenih i dvije bronzane.

Srebrene medalje osvojili su Maja Stevanović, Anđela Pekez, Tara Bošković, Jelena Macanović, Milica Pelemiš, Sonja Vasilić, Stana Savić na 10 kilometara u konkurenciji Juniora i Petar Mandić u konkurenciji mlađih juniora u okviru prvenstva BiH.

Bronzane medalje osvojili su Teodora Jevrić i Alesandro Manojlović.

U trci veterana uspješno je završio trku na 10 kilometara Momčilo Mandić, dok je u trci sponzora pobjedila Slavica Mandić.

Posebno treba istaći nekoliko takmičara koji su zauzeli četvrto mjesto: Ognjen Grujić, Kristijan Stevanović, Uroš Smiljanić, Aco Petrović, Marko Pekez, Nikola Gligorović i Anabela Erkić.