9.3 C
24. април 2024.

Uspjesi zvorničkih džudista

ZVORNIK – U nedelju, 29. marta, u Laktašima je održan 13. Međunarodno džudo turnir „Laktaši open“ na kome je učestvovalo oko 700 takmičara iz 42 kluba iz Republike Srpske, FBiH, Srbije i Hrvatske.

Zvornički Džudo klub „Srpski soko“ koji je učestvovao sa oko 30 džudista u svim uzrasnim kategorijama osvojio je 2. mjesto u sveukupnom plasmanu, dok je ekipa „poletaraca“, uzrasta 2005. godište i mlađe, proglašena za najbolju ekipu turnira.

Za najboljeg takmičara turnira proglašen je Rajko Mirković koji je osvojio zlatnu medalju u kategoriji do 100 kilograma i apsolutnoj kategoriji.

U kategorijama mlađi poletarac i poletarac zlatne medalje osvojio je Pavle Gurdeljević.

Za najboljeg „poletarca“ sa osvojenom zlatnom medaljom proglašen je Miloš Pepić.

Zlatom su se okitili i Nikola Radivojević (mlađi poletarac), Stefan Vukičević (poletarac) i Bogdan Vuković (mlađi pionir).

Na turniru u Laktašima Zvorničani su osvojili i pet srebrnih i sedam bronzanih medalja.

U Džudo klubu „Srpski soko“ u potpunosti su zadovoljni postignutim rezultatima, te dodaju da je ovo bila posljednja provjera pred predstojeća Prvenstva Republike Srpske i BiH.