12 C
Zvornik
20. април 2024.

Na Republičkom džudo takmičenju 13 medalja za džudiste „Srpskog sokola“

U nedelju, 4. aprila, u Bijeljini je održano Džudo prvenstvo Republike Srpske za kadete i mlađe pionire na kome je učestvovalo 27 klubova sa oko 300 takmičara iz Republike Srpske.

Zvornički Džudo klub „Srpski soko“ koji je učestvovao sa 17 džudista ostvario je odličan uspjeh sa osvojenih 13 medalja od kojih 4 zlatne, 5 srebrnih i 4 bronzane, dok je Nikola Grabovica dobio pehar kao najbolji mlađi pionir.

U kategoriji „mlađi pioniri“ zlatne medalje osvojili su Nikola Grabovica (-30 kg), Bogdan Vuković (-46), te Jasna Grabovica (-25). Srebrne medalje pripale su Milošu Pepiću   (-30), te Sandri Popović (-28) i Staši Ivanović (-40). Bronzane medalje osvojili su Vojislav Bunjevac (-46), Nikola Kretija (-60) i Nikolina Popović (-32).

U kategoriji „kadeti“ zlato je osvojila Teodora Božović (-70), srebro Vasilije Vujičić (+90) i Aleksandar Bojagić (-73), a bronzu Jelena Bečanović (-57).

Svi osvajači medalja stekli su pravo učešća na Prvenstvu BiH koje će biti održano 17. aprila u Travniku.