14.3 C
Zvornik
28. март 2024.

Tri medalje za Zvorničke džudiste na turniru u Temerinu

Proteklog vikenda održan je 24. Međunarodni džudo turnir u Temerinu gdje su nastupili džudisti iz Mađarske, Hrvatske, Rumunije, Bugarske, Rusije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Srbije.

Za dva dana turnira nastupilo je preko 800 takmičara. A Zvornik i Srpsku predstvljao je džudo klub Srpski Soko koji je nastupio sa 4 takmičara, rekli su nam iz Srpskog Sokola.

Prvog dana turnira nastupio je Filip Pajić u kategoriji +100kg koji je u ovoj kategoriji osvojio srebrnu medalju.

Drugog dana turnira, u nedelju nastupio je Milan Bjelica u kategoriji do 90kg i osvojio je bronzanu medalju. Vasilije Vujičić u kategoriji +90kg osvojio je bronzanu medalju, dok je Teodora Božović izgubila u prvom kolu od prvakinje Srbije i tako ostala bez plasmana.

Ovo je drugi probni turnir u ovoj godini pred zvanično prvenstvo RS za seniore koje će se održati 28. februara u Milićima, rekao nam je trener Dragan Božović.