-0.6 C
Zvornik
20. април 2024.

Prvenac u dresu reprezentacije Bosne i Hercegovine

Mlada fudbalerka Valentina Šakotić iz Donjeg Šepka, nastavila je sa svojim dobrim igrama u dresu juniorske reprezentacije Bosne i Hercegovine, i uspjela da postigne svoj prvi gol u dresu reprezentacije.

Naime, na stadionu ‘’Asim Ferhatović-Hase“ u Sarajevu ženska juniorska selekcija BiH je remizirala 1:1 sa vršnjakinjama iz Rumunije u drugom kolu grupe 7 kvalifikacionog turnira za EP.

Izabranice Momčila Stanića su povele golom Valentine Šakotić u 76. minutu, a Claudia Bistrian u petoj minuti sudijske nadoknade donijela je bod Rumunkama.

„Očekivale smo pobjedu. Imale smo priliku i da povedemo ubjedljivije, ali smo u nadoknadi nesretno primile pogodak i nismo ostvarile željeni rezultat“, rekla je nakon utakmice reprezentativka Valentina Šakotić, fudbalerka Radnik Etno sela iz Bijeljine.

U prvom kolu Bosna i Hercegovina je izgubila od Češke sa 0:2, dok će u posljednjem trećem kolu koje je na programu u četvrtak odmjeriti snage sa Maltom.