18.1 C
29. март 2024.

Pet zlatnih medalja za Zvorničane

U subotu, 20. septembra na Palama je održano Prvenstvo RS U23 i 20.-ti memorijalni džudo turnir „Rajko Kušić“.

Takmičenje je održano u sportskom centru „Peki“ u tehničkoj organizaciji džudo kluba „Rajko Kušić“ iz Pala.

Turnir je održan u starosnim kategorijama pionira, kadeta i seniora. Ukupno je učestvovalo je preko 350 takmičara iz Srbije i Bosne i Hercegovine.

Džudisti Srpskog Sokola iz Zvornika osvojili su pet zlatnih medalja i to u konkurenciji pionira Aleksa Laki -55kg, Ilija Jović +66kg. U konkurenciji kadeta zlatne medalje osvojili su Vedrana Ikić -63kg, Teodora Božović -70kg i Vasilije Vujičić +90kg.

Srebrene medalje osvojili su, za pionire Filip Petrović -30kg, Kristijan Živković -55kg i Borisav Mirković -46kg. U konkurenciji seniora srebrene medalje osvojili su Vedrana Ikić, Teodora Božović, Filip Pajić, Đorđe Popić, Vasilije Vujičić i Saša Bojagić.