1.4 C
Zvornik
20. април 2024.

Kup BiH: Napredak poveo, Zrinjski preokrenuo (foto)

Zrinjski je u šesnaestini finala Kupa Bosne i Hercegovine u Mostaru dočekao Napredak iz Donjeg Šepka, a na kraju je domaći tim slavio nakon preokreta s 3:1.

Gosti, iako su bili veliki autsajder u ovom susretu, dobro su otvorili meč i nakon 16. minuta igre su poveli. Sjajno je pogodio Jovanović za vodstvo Napretka od 1:0.

Krenuli su potom plemići žestoko ka golu Napretka. Imali su veliku priliku nakon pola sata igre, kada je dosuđen penal, ali Krešimir Kordić pogađa stativu.

Na odmor se otišlo vodstvom gostiju od 1:0, a Zrinjski je u nastavku krenuo žestoko. Ipak, bedem gostiju je djelovao izuzetno dobro, pa je domaći tim imao malo prostora u napadu.

Gosti ipak nisu uspjeli zadržati vodstvo. Novi penal je dosuđen u 66. minuti, a precizan je Ivan Crnov za izjednačenje rezultata na 1:1.

Deset minuta kasnije Kordić se iskupio za promašeni penal.  Fantastično je pogodio za 2:1, a u finišu utakmice i za konačnih 3:1.

HŠK Zrinjski Mostar – FK Napredak Donji Šepak 3:1 (0:1)

Strijelci: 0:1 – Jovanović u 16. minutu; 1:1 – Crnov (penal) u 66. minutu; 2:1 – Kordić u 76. minutu; 3:1 – Kordić u 90. minutu; Stadion: Pod Bijelim brijegom; Gledalaca: 300; Glavni sudija: Haris Kaljanac (Sarajevo).

ZRINJSKI: Tirić, Radeljić, Simeunović, Muminović (Od 65. minuta Nikolić), Kordić, Pehar (Od 46. minuta Crnov), Blaić, Turkalj, Stojanović, Petrak (Od 46. minuta Šćepanović), Đurić.

NAPREDAK: Krsmanović, Radović, Erić, Gutalj, Nikolić (82. minuta Filipović), Mijailović (Od 68. minuta Perić), Marić, Matić, Jovanović (Od 68. minuta Jevtić), Ninić, Filipović.

(sportsport.ba/Foto: Klix.ba)